Budowanie na górskich wierzchołkach.

Dyskusje o górach i turystyce górskiej.

Moderator: halny jurko

Budowanie na górskich wierzchołkach.

Postprzez swistak » 2008-01-30, 18:18

Czy jesteście za budowaniem wież widokowych na wierzchołkach górskich, jak na przykład w tej chwili na Lackowej?
Jestem ZA.
marcys
z mazowsza
swistak
 
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-09, 09:01

Postprzez andy » 2008-01-30, 23:04

Przy innej okazji była już dyskusja na temat budowania wież widokowych na naszych górach i najmądrzejszą odpowiedź dał Jurko. W skrócie można przytoczyt to tak:
Jak góra zalesiona i nic nie widać, a widok z małej wieży byłby przedni, a ludzie miejscowi chcą uatrakcyjnić turystycznie region - to dlaczego nie. Ale bez przesady - nie na każdej górze i nie zwaliste potwory.
Ja się pod tym też podpisuję.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2008-01-31, 12:43

No tak Andrzeju. Moje hasło to : "Nie na każdej górze wieża, nie na każdej górze krzyż".
Kiedyś na wielu szczytach stały drewniane wieże triangulacyjne. Pamiętam takowe na Chryszczatej i Mogielicy. Ale czas zrobił swoje i już ich nie ma.
Można było z nich podziwiać panoramki. Były one (te panoramki) opisywane w przewodnikach (Krygowski) i malowane (Moskala).
Podobają mi sie wieże na Radziejowej i Baraniej Górze, bo to szczyty wybitne i licznie odwiedzane. Nie podoba mi się natomiast pomysł budowy na Cergowej, gdyż jest tam "Rezerwat Tysiąclecia" a i tak na jego obszarze przy pustelni św.Jana zbudowano nielegalną brzydką wiatę i doprowadzono drogę.
Fajna jest też wieża zbudowana przez Słowaków na Baranim.
A jeśli już o budowanych przez Słowaków wieżach wspomniałem to zapraszam na :
www.rozhladne.szm.sk
Tam możecie zapoznać się z tego typu obiektami u naszych sąsiadów (rewelacyjna jest ta z Ulica - hehe).
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez krajka » 2008-02-04, 00:20

halny jurko napisał(a):Podobają mi sie wieże na Radziejowej i Baraniej Górze, bo to szczyty wybitne i licznie odwiedzane.


Dodam platformę widokową na Wielkiej Raczy.
Drewniana i nawet na niezalesionym szczycie nie stanowi dysonansu z otoczeniem.

Ale teraz pewnie drutowanie gór wyciągami stanie się problemem.
Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź

Postprzez swistak » 2008-02-21, 10:20

Oj widać że jest wszystko jedno jak nam górki zabudują.
To i dobrze ;-)
marcys
z mazowsza
swistak
 
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-09, 09:01


Wróć do Rozmowy o górach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości