"Fajny film wczoraj widziałem..."

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

"Fajny film wczoraj widziałem..."

Postprzez irek » 2007-05-15, 19:28

A może tak o kinie? Sa miłośnicy literatury to na pewno znajdą się i miłośnicy X muzy.
"Sex w Brnie"( tyt. org. "Nuda w Brnie") . D-o-s-k-o-n-a-ł-y, czeski film! Gdziekolwiek będziecie mieli okazję , koniecznie idźcie na ten film! Czesi , w przeciwieństwie do polskiego kina gdzie królują komercyjne chały ( za przeproszeniem) w stylu "Dlaczego nie" trzymają poziom z czasów " Pali się moja panno" itp. Normalny, piękny , prawdziwy, ludzki film. Jak to w czeskim kinie trudno go zakwalifikować określeniem komedia czy dramat - jest po prostu dobry. Nie chcę zdradzać fabuły , ale z grubsza opowiada o inicjacji seksualnej ( kretyńskie określenie ale jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy) ludzi o obniżonej sprawności intelektualnej, ale jak podane...
A z filmów górskich to na pierwszym miejscu, na razie , "Cerro Tore". A co u Was?
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pchełka » 2007-05-15, 20:01

"Cerro Tore" jest na prawdę niezły, choć "Czekając na Joe" jest również dobry, jak ktos ma ochote pooglądać troche fajnych widoków na himalaje polecam "Himalaya"


PS Irku niezłe zdjęcie:)
Ostatnio edytowany przez Pchełka, 2007-05-15, 21:37, edytowano w sumie 1 raz
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa » 2007-05-15, 21:29

Widzę - że powstaje potrzeba stworzenia nowego działu: DOBRE KINO. :-) Co Wy na to???
Awatar użytkownika
Ewa
 
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-12, 08:09
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-05-15, 22:00

Irek nie masz racji, że w Polsce nie kręcą dobrych filmów. A Jan Jakub Kolski ?
Choćby wspomnę jego "Szablę komendanta"
Nie piszę strszczenia bo pewnie oglądaliście, a poza tym pewnie bym się za bardzo rozpisał, bo w tym filmie tak dużo jest wątków wartych podkreślenia.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez irek » 2007-05-16, 11:54

Oczywiście, że masz rację, chodziło mi ogólny trend w polskim kinie. Jest Kolski, jest Koterski, Krauze... ,ja też lubie polskie filmy.
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Postprzez andriusza » 2007-05-16, 15:49

Kolski - ech teamt na całą dyskusję.

Mój ulubiony film Kolskiego to "Grający z talerza" - mocno nietypowy ale piękny film o miłości.

polecam
...tam szum Prutu Czeremoszu...
Awatar użytkownika
andriusza
 
Posty: 78
Rejestracja: 2007-04-12, 18:27
Miejscowość: Mielec

Postprzez Gretchien » 2007-10-01, 10:27

Właściwie, to przed- przed- wczoraj obejrzałam dopiero film Zielona mila.
PRZEPIĘKNY film!!!
Taki w rodzaju... bardzo wzruszający i oczyszczający.
dający wiele dobrej energii... który chodzi jeszcze kilka dni za człowiekiem.

A na Sex w Brni musze się w takim razie koniecznie wybrać, ale w Krakowie często go grają w kilku kinach. W ogóle żałuję, ze nie dałam rady być na przeglądzie filmów czeskich, który był kiedyś w Arsie. Ale mam nadzieje, ze jeszcze nie raz powtórzą.
Pozdrawiam
W moim domu
Myszy i świetliki
Żyją w zgodzie.
[Issa]
Awatar użytkownika
Gretchien
 
Posty: 5
Rejestracja: 2007-08-01, 10:42
Miejscowość: Kraków

Postprzez Jaro » 2007-10-08, 11:37

Racja, Zielona Mila to super film. Polecam przeczytanie książki, na podstawie której ten film został nakręcony. Książkę napisał Steven King, nosi taki sam tytuł ;-)
Awatar użytkownika
Jaro
 
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-31, 13:33
Miejscowość: Mielec

Górskie miary Jana Długosza; film ...

Postprzez krajka » 2008-01-19, 18:12

dokumentalny wyświetlony w TVP Polonia (piątek 18/01/2008 o godzinie 15:00).
Widziałem – interesujący - polecam.
Anegdotki o „Palancie” (Jan Długosz dla przyjaciół) opowiadane przez uczestniczących w organizowanych przez niego tatrzańskich wyprawach. Kilka sekwencji ze wspinaczki Bohatera filmu. Czytano fragmenty Jego twórczości literackiej.
Wspomniano, że to Jan Długosz pierwszy zastosował techniczną asekurację wspinacza przez wiercenie otworów w skale i montowanie tzw. nitów.

Ciekawa była refleksja Stanisława Biela – góry uczą smaku rzeczy prostych.
W jakich warunkach St. Biel rozmyślał, to już wyjaśni film.

PS.
Jurek – może obok tematu „Dobra książka”,
wprowadzisz temat „Fajny film widziałem – oczywiście z gór”. 
:-)

[ Dodano: 2008-01-20, 11:56 ]
Może jednak wyodrębnić temat filmowy.
Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź

Postprzez irek » 2008-02-03, 18:55

"Czekając na Joe" - filmowa adaptacja książki o tym samym tytule. Kto czytał ten wie. Wg mnie film doskonały,jeden z najlepszych o tematyce górskiej które oglądałem ( zresztą zebrał sporo nagród) - problem odcięcia partnera z liny... Sekwencje dokumentalne, wypowiedzi bohaterów -doskonałe. Trudno napisać coś o tym filmie oprócz superlatyw - może ktoś podejmie dyskusję...
Ps. koniecznie trzeba obejrzeć dodatki.
PS. film do nabycia w tesco, wywalony wraz z innymi do koszyka z przecenami, cena ~`11,00zł, tak, tak...
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-02-04, 19:03

Z dyskusją to troszkę jesteś spóźniony bo jako jedną z pierwszych pozycji w tym dziale była książka "Dotkniecie pustki" ( bo taki jest na prawdę tytuł książki ). Ale dobrze że wygrzebałeś z koszyka w Tesco ten film bo warto.
Jeśli nie czytałeś książki to mimo że znasz film warto do niej sięgnąć. Trudno, mimo naprawdę dobrze zrobionego filmu, przekazać te chwile, godziny i dni , gdy ze złamana nogą wracał Joe do bazy. Opis jego myśli i zdarzeń potęguje jeszcze dramaturgię historii, którą przeżyli.
Ale jak ktoś się leni to warto chociaż zobaczyć sam film. Książki własnej nie posiadam - czytałem pożyczaną.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez a_ndrzej » 2008-02-04, 20:14

Książka rewelacyjna, film bardzo dobry ( świetne ujęcia) .
Awatar użytkownika
a_ndrzej
 
Posty: 93
Rejestracja: 2007-05-20, 20:41
Miejscowość: Mielec

Górskie miary Jana Długosz

Postprzez krajka » 2008-02-22, 23:53

Jakby ruszyły zapisy na płytkę DVD – zgłaszam chęć zakupu - proszę o pośrednictwo, gdybyście zbierali przedpłaty :-)

CO SŁYCHAĆ 2/2008 (206) strona 5 Tekst: Janusz Badura, zdjęcie: Jan Słupski
Kilka słów po obejrzeniu filmu o Janie Długoszu
W dniu 17 stycznia 2008 r. o godz. 22:55 czasu polskiego
TV Polonia wyemitowała trzydziestopięciominutowy, nakręcony przez Andrzeja Skoczylasa w listopadzie 2007 r. m.in. w Morskim Oku, film dokumentalny pt.: „Górskie miary Jana Długosza” w reżyserii Krzysztofa Kubiaka.
Był jednym z nielicznych Polaków zaproszonych do uczestnictwa w Groupe de Haute Montagne – elitarnym klubie górskim, zrzeszającym najlepszych alpinistów świata.
A swoją drogą – może by ZG PTT wespół z Gospodarstwem Pomocniczym przy TPN podjął inicjatywę wypuszczenia dla „ludzi gór” niskonakładowej płytki DVD (z kopią filmu) wraz z broszurą o życiu i dokonaniach
„Palanta”?

Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron