1 wejście na Ćiernu Horu

Bieżące tematy z klubu.

1 wejście na Ćiernu Horu

Postprzez Carpatia » 2017-06-09, 09:12

1 wejście na Čiernu Horu w Levočských vrchoch
21-23.VII.2017


1 miedzynarodowe wejscie na gorę Cierna Hora w Lewockich Wierchach - dla Slowakow - 2017.jpg


Klub Slovenskych Turistov Stara Lubovna i MKG "Carpatia" zapraszają na pierwsze zorganizowane turystyczne wejście na Čiernu Horu w Górach Lewockich.
W roku ubiegłym na tym szczycie postawiliśmy słupek z tabliczką i skrzynką z książką wejść co spotkało się z pozytywnymi opiniami wielu turystów.
W książce jest już bardzo wiele wpisów (na 21 stronach !!!) co jest o tyle zaskakujące, że nie wiedzie tam żadem szlak turystyczny a teren do niedawna był zamknięty ze względu na istniejący tam poligon wojskowy.
Wejście na szczyt zaplanowane jest na sobotę 22 lipca 2017.

levocske_vrchy.jpg


Turyści z KST zbierają się w Starej Lubovni przy hali sportowej w sobotę o godzinie 7,00 i autobusem przejeżdżają do miejscowości Kolaćkov, skąd już pieszo udadzą się na Čiernu Horu.
Grupa z Mielca dołączy do wędrujących turystów słowackich już na terenie Gór Lewockich, gdyż zakwaterowani będziemy w górskiej chatce w dolinie Kolaczkowskiego Potoku.
Na szczycie odbędzie się kilka oficjalnych i nieoficjalnych "uroczystości". Gdy tylko dopisze pogoda to będzie też czas na dłuższy odpoczynek i turystyczne ognisko.
Zejście nastapi do wsi Jakubany lub do wsi Kolaćkov.
Plan wyjazdu MKG"Carpatia" :
MKG"Carpatia" planuje wyjazd w piątek tak by na wieczór dojechać w Góry Lewockie do wynajętej dla nas chatki w dolinie Kolaćkovskeho potoku.
W sobotę po śniadaniu nastapi wymarsz na trasę wspólnie by z turystami słowackimi wejść na Cernu Horu. Po powrocie posiłek turystyczny z własnych zasobów i biesiada przy ognisku.
W niedzielę krótki program turystyczny w okolicy Starej Lubovni i powrót do Polski.
Zapisy na wyjazd prowadzimy na spotkaniach klubowych we czwartki lub na e-adres ; jpkrak@wp.pl lub nr telefonu 505729181.
Organizatorem sobotniej akcji jest Miroslav Kafka ze Starej Lubovny (członek MKG"Carpatia" Mielec) a koordynatorem wyjazdu Jurek Krakowski.
Koszt 2 noclegów w chatce wynosi około 7 euro.
Więcej informacji już wkrótce.
Informacje na stronce KST Stara Lubovna : http://www.kstsl.sk/event-item-sk/266/
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron