Koncert i III Bal Wędrowców

Bieżące tematy z klubu.

Koncert i III Bal Wędrowców

Postprzez Carpatia » 2017-10-19, 12:19

20 lat Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Mielcu
KONCERT Dominika Żukowska & Andrzej Korycki
24.11.2017 godz. 18,00 Hotel "Polski"
III BAL WĘDROWCÓW
24.11.2017 godz. 20,15 - Hotel "Polski"


Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia, które organizujemy z okazji 20 rocznicy powołania Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Mielcu.
4 grudnia 1997 roku członkowie Mieleckiego Klubu Górskiego "Carpatia" na bazie klubu założyli Oddział PTT "MKG Carpatia" i przez dwadzieścia lat wędrują po górach w "barwach" tego zacnego, najstarszego w Polsce stowarzyszenia turystycznego.

Dwa wydarzenia przygotowane dla członków klubów, sympatyków i wszystkich zainteresowanych to koncert wspaniałego duetu Dominika Żukowska i Andrzej Korycki oraz zabawa taneczna czyli "Bal Wędrowców".
Organizatorami są MKG"Carpatia" - Oddział PTT w Mielcu i Klub Żeglarski "Orkan' Mielec.

Koncert odbędzie się 24.11.2017 o godzinie 18,00 w sali dolnej Hotelu "Polskiego" w Mielcu ul. Biernackiego 12.
Bilety po 30 zł i 40 zł.

III Bal Wędrowców odbędzie się 24.11.2017 w sali górnej Hotelu "Polskiego" po zakończeniu koncert ,od godziny 20,15.
Wstęp 70 zł od osoby.

Informacje :
Mariusz - tel. nr 514 373 099
Jurek - tel. nr 505 729 181
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Koncert i III Bal Wędrowców

Postprzez Carpatia » 2017-12-06, 14:38

20 lat Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Mielcu !!!
Wszystko zaczęło się 4 grudnia1997 roku na zebraniu członków Mieleckiego Klubu Górskiego „Carpatia”. Tego dnia prezes klubu, kolega Jurek Krakowski (który był już członkiem PTT - Oddział w Radomiu) przedstawił zebranym informację o działalności Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i zaproponował , by na bazie „Carpatii” powołać oddział PTT.
Wszyscy obecni na spotkaniu przytaknęli tej propozycji i w związku z tym zorganizowano zebranie założycielskie Oddziału PTT „MKG Carpatia” w Mielcu.
Wniosek o zatwierdzenie nowego Oddziału skierowano do ZG PTT , który zaakceptował go na swym najbliższym zebraniu w dniu 16 stycznia 1998 roku .
Aby w sposób uroczysty świętować jubileusz 20 – lecia , Zarząd O/PTT MKG"Carpatia" w Mielcu postanowił przeprowadzić dwie imprezy, zdecydowanie różniące się od tych turystycznych, zwykle organizowanych przez ludzi z mieleckiego PTT.
Obie odbyły się w dniu 24 listopada 2017 roku w salach Hotelu „Polskiego” w Mielcu. Pierwszą był koncert wspaniałego duetu wokalistów i gitarzystów Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego w repertuarze określanym jako poezja śpiewana oraz z piosenkami i pieśniami o tematyce turystycznej i żeglarskiej.
Trwający dwie godziny koncert zauroczył dwustuosobową publiczność i był wspaniałym jubileuszowym prezentem dla obecnych i byłych członków oraz sympatyków PTT.
Bezpośrednio po koncercie odbyła się kolejna impreza, którą był III „Bal Wędrowców” w którym wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób.
Oprócz ludzi z O/PTT Mielec bawili się przedstawiciele ZG PTT i Oddziału „Beskid” Nowy Sącz kol. Zbigniew Szarota i Jolanta Augustyńska a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń , takich jak Klub Żeglarski „Orkan”, O/PTT Ostrowiec Św., Nadleśnictwo Mielec, Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” , Jednostka Strzelecka „Orzeł Biały”.
W trakcie balu prezes O/PTT Mielec kolega Jerzy Krakowski wygłosił kilka słów nawiązując do historii Oddziału a przedstawiciele w/w. stowarzyszeń przekazali na jego ręce jubileuszowe upominki. Wymienione i wyróżnione były również osoby , które w mieleckim oddziale są od chwili założenia do dnia dzisiejszego .
Są nimi kol. Teresa Małek, Elżbieta Krakowska, Barbara Juszczak, Leszek Karkut, Jerzy Krakowski, Artur Piwanowski i Andrzej Maciej Polański.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron