Niepodległościowe wejście na Lackową

Bieżące tematy z klubu.

Niepodległościowe wejście na Lackową

Postprzez Carpatia » 2018-10-23, 12:37

"Niepodległościowe wejście na Lackową"
11.11.2018 Beskid Niski - Lackowa


Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich członków MKG "Carpatia" na "baiało-czerwony" wyjazd w Beskid Niski.
Naszym celem będzie Lackowa (997), najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego.
Wyjście na szlak nastąpi z Wysowej skąd przez Cigelkę i Ostry Wierch docieramy na Lackową a następnie przez Ostry Wierch schodzimy do Huty Wysowskiej skąd dotrzemy do Wysowej .
Każdy uczestnik zobowiązany jest do zabrania ze soba biało-czerwonych elementów (szaliki, flagi, kokardy narodowe itp.)
Na szczycie o godzinie 12:00 odśpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego" a być może i inne patriotyczne pieśni.
Na koniec wycieczki planujemy przejazd bryczkami przez Wysową (ilość osób do bryczek ograniczona)

Dojazd do Wysowej organizujemy autobusem. Opłata za transport uzależniona jest od ilości uczestników (około 35 zł od osoby)
Jest możliwość dojazdu własnym środkiem transportu.
Wpisowe - 5 zł plus opłata za przejazd bryczką uzależniona będzie od ilości uczestników (około 18-20 zł)

Uwaga !
Każdy bierze udział w wyjeżdzie na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Niepodległościowe wejście na Lackową

Postprzez Carpatia » 2018-12-04, 08:32

Zaledwie na około miesiąc przed Świętem Niepodległości prezes Jurek zaproponował by ten świąteczny dzień spędzić w górach. Gosia Ożóg zaproponowała by wybrać się na Lackową ,najwyższy szczyt Beskidu Niskiego i tak zostało.
Pomysł spodobał się i ze względu na duże zainteresowanie uczestnicy pojechali do Wysowej wynajętym autobusem. Oprócz członków i sympatyków O/PTT "Carpatia" w Mielcu w imprezie wzięli udział turyści z zaprzyjaźnionego Koła PTTK z Połańca oraz kolega z O/PTT Tarnobrzeg. Na miejscu okazało się , że do autobusowej grupy dołączyło jeszcze dziesięć osób które przyjechały własnymi autami.
Z Wysowej uczestnicy przyozdobieni w biało-czerwone barwy ruszyli zielonym szlakiem na graniczny szczyt Cigelka a następnie pod Ostry Wierch skąd po krótkiej przerwie ruszyli na Lackową. Na wierzchołku "królowej Beskidu Niskiego" wszyscy odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" a także inne patriotyczne pieśni i piosenki .

Po odpoczynku ponownie powędrowano pod Ostry Wierch by następnie zejść na Przełęcz Huciańską i dalej do Huty Wysowskiej.
Z Huty Wysowskiej do Wysowej część uczestników przejechała wozami konnymi udekorowanymi biało czerwonymi flagami. Przejazd zakończono pod karczmą "Gościnna Chata" . Tam na wspólnym obiedzie spotkali się wszyscy uczestnicy Niepodległościowego wejścia na Lackową .
Ta niezwykle udana turystyczna akcja w której wzięli udział turyści w wieku od 5 do 70 lat uświadomiła organizatorom, że warto wpisać ją na stałe do kalendarza imprez turystycznych.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron