XIX Grudniówka - Nizke tatry 2018

Bieżące tematy z klubu.

XIX Grudniówka - Nizke tatry 2018

Postprzez Carpatia » 2018-10-31, 13:14

XIX "GRUDNIÓWKA"
08-09.12.2018 Nizke Tatry - Chata Śtefanika


Dumbier_(3).jpg
Po raz pierwszy organizujemy "Grudniówkę" w Niskich Tatrach.
Zakwaterowanie będziemy mieli w schronisku Chata Śtefanika pod górą Ďumbier (2046), najwyższym szczytem tych gór.
W sobotę planujemy wyjazd z Mielca ( bus) około godziny 4:30 i przejazd na przełęcz Ćertovica (1238,) skąd wyruszymy pieszo , główną granią Niskich Tatr przez Rovienky (1602) , Lajśtroch (1560) i inne szczyciki do schroniska.
W schronisku mamy zarezerwowane 26 miejsc noclegowych.
W niedzielę po śniadaniu w planie jest wejście na Ďumbier (2046) a następnie zejście do miejscowości Myto pod Dumbierom lub w przypadku bardzo złych warunków pogodowych do osiedla Tangośka, skąd udamy się w drogę powrotną do Polski.

Zgłoszenia i informacje na spotkania klubowych i na nr tel. : 505729181
Odpłatność : 21 euro (nocleg ze śniadaniem), wpisowe 5 zł , opłata na pokrycie kosztów transportu.
Uwaga! Każdy bierze udział w akcji na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza (w górach Słowacji ubezpieczenie jest obowiązkowe).
O umieszczeniu na liście uczestników decyduje wpłata zaliczki : 20 euro + 5 zł.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: XIX Grudniówka - Nizke tatry 2018

Postprzez Basia » 2018-12-10, 09:08

Było najpiękniej. Wspaniali ludzie, urokliwa pogoda, ciepłe(we wszystkich wymiarach) schronisko.Dzięki :-) :-) :-)
Basia
 
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-30, 11:34
Miejscowość: Mielec

Re: XIX Grudniówka - Nizke tatry 2018

Postprzez Carpatia » 2018-12-14, 17:26

Sobotni wyjazd w Niskie Tatry został opóźniony (pozdrawiamy śpiochów) o 35 minut ale nie wpłynęło to plany wędrówkowe.
Po dotarciu na przełęcz Ćertovica wszyscy skierowali swe kroki do znajdującego się tam Motorestu by przed wyjściem na szlak rozgrzać się ciepłym napojem.
Prowadził nas główny czerwony szlak. Wprawdzie wszędzie leżał śnieg ale nie było go zbyt wiele dlatego wędrówka przebiegała bardzo sprawnie. Można było cieszyć oczy wspaniałymi widokami a na dodatek mróz był niewielki, wiatr lekki i nie padał śnieg. Po czterech godzinach od wyjścia wszyscy już ogrzewali się w Chacie im. Śtefanika pod Dumbierom.
Schronisko bardzo sympatyczne podobnie jak jego obsługa. Dziewczyny z obsługi uśmiechnięte, donosiły zamawiane smakołyki do stolików niczym w restauracji a nie w schronisku górskim. A gdy zapytaliśmy czy można rozpalić w kominku odpowiedziano że nie ma problemu. Na dodatek jedzonko było tam smaczne i obfite (łyżka dosłownie stała w gulaszu lub kapustnicy) w pokojach ciepło a w prysznicach gorąca woda. Jednym słowem : polecamy.
Wieczór tradycyjnie spędziliśmy biesiadując w schroniskowej jadalni (były też próby śpiewania piosenek) gdzie oprócz naszej 20-osobowej ekipy było jeszcze około 25 innych turystów ze Słowacji i z Czech (a raczej z Moraw).
Poranek powitał nas mocnym wiatrem i padającym śniegiem.
Kilkuosobowa grupa chętnych na wejście na Dumbier wróciła po kilku minutach, gdyż śnieg pędzony wiatrem siekł niemiłosiernie utrudniając wspinanie na szczyt.
Nie pozostało więc nic innego jak tylko spakować się, pożegnać miłą obsługę chaty i rozpocząć zejście żółtym szlakiem do miejscowości Myto pod Dumbierom.
Tam czekał na nas nasz bus z Jankiem (kierowcą).
W drodze powrotnej zaliczyliśmy jeszcze obiad w "Śalasie u Franka" w Starej Lubovni i około godziny 20 dotarliśmy do Mielca.
W naszej ostatniej akcji 2018 roku udział wzięło 20 osób (na 28 zainteresowanych). Byli to : Iwona N-Ś,. Natalia Ni., Magda Ba., Ania Św., Agata Ta., Dominika Z.K., Ewa Ku., Basia Ju., Monika Ku., Marcin Św., Waldek Bi., Andrzej Mi., Jurek Kr., Damian Dz., Krzysztof Cz., Piotrek No., Tomek Mr., Michał Mr., Tomek Śl., Łukasz Ła.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron