XXIII Droga Krzyżowa

Bieżące tematy z klubu.

XXIII Droga Krzyżowa

Postprzez Carpatia » 2023-03-18, 19:46

XXIII DROGA KRZYŻOWA
BESKID WYSPOWY - 07.04.2023. Jurków - Mogielica


dk 2018.jpg


Zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej organizowanej przez Mielecki Klub Górski "Carpata" Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy pomocy
Parafii MBNP w Jurkowie.
Nasza akcja o charakterze religijno-turystycznym zgodnie z tradycją rozpocznie się o godzinie 9,00 wspólną modlitwą w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie koło Limanowej.
Wędrówka na górskiej trasie z Jurkowa na szczyt góry Mogielicy (1170), połączona z rozważaniem tajemnic Drogi Krzyżowej odbędzie się w Wielki Piątek 7 kwietnia 2023 roku.
W tym roku Drodze Krzyżowej przewodniczył będzie ksiądz wikariusz z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie.

Wszyscy chętni przyjeżdżają na własny koszt, w wędrówce biorą udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się indywidualnie.
Członków PTT prosimy o założenie strojów organizacyjnych (koszulki, bluzy lub kamizelki polarowe).


W przypadku dużego zainteresowania mieszkańców Mielca i okolic jest możliwość zorganizowania transportu autobusowego (koszt około 60 zł).
Wyjazd : 5,25 - "Orzech" na Smoczce, 5,35 - SCK, 5,45 - kościół Ducha Św. Borek

Zapisy i informacje :
jpkrak@wp.pl tel. nr 505 729 181
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 459
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: XXIII Droga Krzyżowa

Postprzez Carpatia » 2023-04-24, 10:53

Chyba mało kto spodziewał się że w XXIII Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie na trasie z Jurkowa na Mogielicę weźmie udział aż tak liczna ilość turystów – pielgrzymów.
W Wielki Piątek 7 kwietnia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie zgromadziło się aż 268 osób zdecydowanych na górską , wiosenną wędrówkę i iście zimowych warunkach .
Śnieg zalegał wielocentymetrową masą na całej trasie a prognozy pogody też na ten dzień nie były zachęcające.
Szczęśliwie wszystkim udało się dotrzeć na szczyt Mogielicy. Rozważaniom Drogi Krzyżowej przewodniczył ksiądz Tomasz Święs z jurkowskiej parafii a śpiew prowadził nasz kolega Karol z Oddziału PTT w Tarnowie.
Zgodnie z tradycją udział w wędrówce wzięli zarówno turyści z PTT z oddziałów i Kół z Bielska-Białej, Chrzanowa, Mielca, Nowego Sącza, Tarnowa, Tarnobrzega i Oświęcimia ale również turyście nie związani z naszym Towarzystwem oraz liczna rzesza mieszkańców Jurkowa i okolic.
Po dotarciu na szczyt i zakończeniu rozważań Drogi Krzyżowej podziękowania za udział złożył przedstawiciel organizatorów Jerzy Krakowski a życzenia świąteczne w imieniu koleżanki Prezeski PTT Jolanty Augustyńskiej przekazał Prezes Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu kolega Zbigniew Smajdor.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 459
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron